Penzion BETA - Výlety v okolí Luhačovic

Kam na výlety v okolí Luhačovic?

Luhačovice mají skvělou polohu na různé výlety do okolních měst a obcí. Věnovat se můžete návštěvám hradů, zámků nebo pěší turistice. Výlety v okolí Luhačovic jsou vhodné pro zdatné a méně zdatné turisty.

Zlín a jeho okolí:

ZOO Lešná - Zoologická zahrada se nachází v krásném historickém parku jehož součástí je i zámek Lešná. Samotný areál ZOO je moderně vybaven expozicemi s mnoho druhů zvířat.

Baťův kanál - V současné době je možné na lodích proplout trasu, která spojuje Otrokovice se Strážnicí. Jedná se o historickou vodní cestu řeky Moravy, realizovanou ve 30.letech minulého století.

Sv. Hostýn - Poutní místo, které je v současnosti navštěvováno tisíci turisty. Nachází se zde kostel Nanebevzetí Pany Marie. Z Hostýna také pochází jeden ze základních kamenů pražského Národního divadla.

Kroměříž - Zde můžete navštívit kouzelné zahrady s řadou romantických staveb nebo arcibiskupský zámek s obrazárnou.

Vsetín a jeho okolí:

Vizovice - Dominantou tohoto města je zámek a zámecký park postavený ve francouzském barokním stylu z 18. století.

Pustevny - Zde naleznete soubor dřevěných staveb od architekta Dušana Jurkovič. Blízko se také nachází socha Radegasta.

Rožnov pod Radhoštěm - Muzeum dřevěných lidových staveb.

Uherské Hradiště a jeho okolí:

Uherský Brod - Město Jana Amose Komenského, kterému je věnováno i muzeum. Najdete zde také moderní  aquapark CPA Delfín.

Buchlovice - Nezapomeňte v tomto městě navštívit raně gotický hrad Buchlov i zámek Buchlovice s luxusními interiéry a nádherným zámeckým parkem se spousty okrasných a vzácných keřů a stromů.

Velehrad - Jedná se o středověké poutní místo. Velehrad navštívil také papež Jan Pavel II. v dubnu 1990.

  • Bezručova 504
  • Luhačovice
  • 763 26
  • mapa

Napište nám

Povinná pole

Vyplněním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem zodpovězení mého dotazu. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů naleznete zde.